Kolejne 4 dni spędziłam w Licheniu z rodzicami. Oj naprawdę było warto, oj było. Jestem zachwycona tym miejscem i to bardzo! Gdy zobaczyłam bazylikę oświetloną w nocy, gdy już przyjechaliśmy, aż zaparło mi dech w piersiach, wyglądało to naprawdę pięknie, już nie umiałam się doczekać następnego dnia, by pójść zwiedzać bazylikę i okolicę. Po dobrze przespanej nocy, rano poszliśmy zwiedzać. Gdy przechodziliśmy obok całego budynku, bazyliki zdałam sobie sprawę jakie to jest monumentalne. Już po wejściu do bazyliki rzuca się w oczy przepiękny ołtarz oraz złote kolumny i lampy. Byłam również w Lesie Grąblińskim, w którym można odbyć Drogę Krzyżową. Las ten znajduje się w miejscowości Grąblin. Gdy się do niego wybieramy warto przeczytać historię związaną z tym lasem. Wybraliśmy się również na Golgotę. Moim zdaniem warto było. Można się wczuć i choć w cząstce przejść tą drogę z Chrystusem. Na Golgocie znajdują się co trochę groty, gdzie można wejść i się pomodlić. Znajdują się tam figurki przedstawiające momenty drogi Chrystusa na Golgotę oraz inne. W bazylice znajduje się DARMOWE muzeum w którym można zobaczyć np. obrazy, księgi z XIX wieku, stare zdjęcia, narzędzia używane do walki, zbroje itp.. Wchodziłam również na taras widokowy znajdujący się na szczycie wierzy mającej 762 stopnie - 31 pięter z którego widać całą panoramę na Sanktuarium i okolicę. (Byłam z siebie dumna pokonując 762 schodów, dałam rade! Ty też dasz! ; D)
Moim zdaniem Licheń jest godny uwagi, naprawdę warto tam przyjechać. Można odmienić się duchowo i oczyścić się z dręczących nas w głębi duszy rzeczy, myśli ale i również zobaczyć jedno z pięknych miejsc w Polsce.
Gdy zdecydujesz się wybrać do togo miejsca jedź na kilka dni, bo w jeden dzień czy dwa nie zdołasz tego wszystkiego ogarnąć, no chyba, że wstaniesz na prawdę z samego rana i po prostu obejrzysz w biegu wszystko. My byliśmy tam 4 dni, a i tak wszystkiego jeszcze nie zobaczyliśmy ; PP Za pierwszym razem warto sobie kupić przewodnika w najbliższym sklepie z pamiątkami.
Cóż nie będę więcej się rozpisywać, bo żadne słowa tego nie odzwierciedlą tego co w Licheniu się znajduje i tego co przeżyłam, to trzeba zobaczyć na własne oczy i przeżyć samemu. Polecam! ; ))
Pod spodem dodałam kilka zdjęć robionych przeze mnie, abyście mogli zobaczyć część tego co ja widziałam na własne oczy. Na samym końcu jedna z moich ulubionych stylizacji, w sam raz na wyjście z domu gdy na termometrze powyżej 30°C. (Oczywiście nie chodziłam tak po bazylice, bo wchodząc do bazyliki należy zadbać o odpowiedni strój, najlepiej gdy jest gorąco ubrać sukienkę lub rybaczki i bluzkę z krótkim rękawkiem).













widać że fajnie spędziłaś czas ;D
OdpowiedzUsuńświetne zdjęcia ^^
+ bardzo ładna jesteś ;3
zapraszam do mnie ;)
http://anuula.blogspot.com/
cudowne zdjęcia *.*
OdpowiedzUsuńhttp://couple-issues.blogspot.com/