wtorek, 30 lipca 2013

Niezwykłe 7 dni

 Wybaczcie moją nieobecność przez pewien okres czasu ale przez 3 dni w zeszłym tygodniu czas wolny spędziłam nad wodą, pod namiotem. Było bardzo fajnie, bo lubię taki sposób wypoczynku, lubię biwakować, mimo tego, że denerwują mnie latające wokoło owady, a w szczególności to już komary! Ale ciesze się, bo wreszcie się opaliłam! ; D
 Kolejne 4 dni spędziłam w Licheniu z rodzicami. Oj naprawdę było warto, oj było. Jestem zachwycona tym miejscem i to bardzo! Gdy zobaczyłam bazylikę oświetloną w nocy, gdy już przyjechaliśmy, aż zaparło mi dech w piersiach, wyglądało to naprawdę pięknie, już nie umiałam się doczekać następnego dnia, by pójść zwiedzać bazylikę i okolicę. Po dobrze przespanej nocy, rano poszliśmy zwiedzać. Gdy przechodziliśmy obok całego budynku, bazyliki zdałam sobie sprawę jakie to jest monumentalne. Już po wejściu do bazyliki rzuca się w oczy przepiękny ołtarz oraz złote kolumny i lampy. Byłam również w Lesie Grąblińskim, w którym można odbyć Drogę Krzyżową. Las ten znajduje się w miejscowości Grąblin. Gdy się do niego wybieramy warto przeczytać historię związaną z tym lasem. Wybraliśmy się również na Golgotę. Moim zdaniem warto było. Można się wczuć i choć w cząstce przejść tą drogę z Chrystusem. Na Golgocie znajdują się co trochę groty, gdzie można wejść i się pomodlić. Znajdują się tam figurki przedstawiające momenty drogi Chrystusa na Golgotę oraz inne. W bazylice znajduje się DARMOWE muzeum w którym można zobaczyć np. obrazy, księgi z XIX wieku, stare zdjęcia, narzędzia używane do walki, zbroje itp.. Wchodziłam również na taras widokowy znajdujący się na szczycie wierzy mającej 762 stopnie - 31 pięter  z którego widać całą panoramę na Sanktuarium i okolicę. (Byłam z siebie dumna pokonując 762 schodów, dałam rade! Ty też dasz! ; D)
 Moim zdaniem Licheń jest godny uwagi, naprawdę warto tam przyjechać. Można odmienić się duchowo i oczyścić się z dręczących nas w głębi duszy rzeczy, myśli ale i również zobaczyć jedno z pięknych miejsc w Polsce. 

 Gdy zdecydujesz się wybrać do togo miejsca jedź na kilka dni, bo w jeden dzień czy dwa nie zdołasz tego wszystkiego ogarnąć, no chyba, że wstaniesz na prawdę z samego rana i po prostu obejrzysz w biegu wszystko. My byliśmy tam 4 dni, a i tak wszystkiego jeszcze nie zobaczyliśmy ; PP Za pierwszym razem warto sobie kupić przewodnika w najbliższym sklepie z pamiątkami.
 Cóż nie będę więcej się rozpisywać, bo żadne słowa tego nie odzwierciedlą tego co w Licheniu się znajduje i tego co przeżyłam, to trzeba zobaczyć na własne oczy i przeżyć samemu. Polecam! ; ))
 Pod spodem dodałam kilka zdjęć robionych przeze mnie, abyście mogli zobaczyć część tego co ja widziałam na własne oczy. Na samym końcu jedna z moich ulubionych stylizacji, w sam raz na wyjście z domu gdy na termometrze powyżej 30
°C. (Oczywiście nie chodziłam tak po bazylice, bo wchodząc do bazyliki należy zadbać o odpowiedni strój, najlepiej gdy jest gorąco ubrać sukienkę lub rybaczki i bluzkę z krótkim rękawkiem).


















niedziela, 14 lipca 2013

Lato czas zacząć!

Nareszcie! Dwa tygodnie temu przyszły WAKACJE, LATO! Na to czekałam przez 10 miesięcy udręki w mojej szkole. Cieszy mnie fakt, że już nie będę musiała do niej chodzić, bo "przeskakuje o level w górę" (idę do liceum, gdzie czekają mnie nowe znajomości i nowe zadania, z którymi będę się musiała zmierzyć). Ale teraz nie pora myśleć o szkole tylko...o wolnym! Wreszcie możemy odpocząć! Pogoda jak na razie dopisuje, więc puki co korzystam z ciepła i wyruszam z koleżankami na spacery, sesje, wspinaczki po stromych górkach ; pp. Oczywiście jeszcze jest dużo czasu i nie zaprzestam tylko na tym, bo przecież wiecie, że w wakacje można robić wiele, wiele wspaniałych rzeczy ; )
Dzisiaj prosta stylizacja w sam raz na upalne dni. Bluzka bez rękawków z napisem ESCAPE TO PARADISE (My również możemy UCIEC DO RAJU, na 2 miesiące ale zawsze coś, prawda? ; ) ) , krótkie, jeansowe spodenki, 
srebrny plecaczek, w którym nosze to co niezbędne, miętowe trampki, oczywiście nie obejdzie się bez okularów, które są zresztą na porządku dziennym w lato, no i biżuteria (bransoletki z koralików i muliny, kolczyki w kwiatki i naszyjnik z papużkami) + włosy związane w kucyk żeby było wygodniej ; )
UDANYCH WAKACJI!!!





okulary-market
bluzka-kik
spodenki-targ
trampki-PEPCO
naszyjnik z papużkami-Cropp
plecaczek-?
bransoletki-?

wtorek, 9 lipca 2013

O kim? O czym?

 Hejka ; D
Na początek kilka słów o mnie i o czym będę pisać na blogu.
 Nazywam się Dominika, mam 16 lat i pochodzę ze Śląska. Interesuję się modą, muzyką (nie mam swojego ulubionego gatunku, słucham tego co mi wpadnie w ucho), dekorowaniem wnętrz, rysunkiem, 
skateboardingiem, statystowaniem w filmach i jeszcze kilkoma innymi rzeczami, z każdego po trochu ; ). Kilka lat uczęszczałam na lekcje gry na pianinie. (Jeśli masz jakieś pytania pisz śmiało na http://ask.fm/Domattina)
 Na tym blogu będę skupiać się głównie na modzie, pokazywać Wam moje stylizacje ale i też o moim życiu codziennym. Myślę, że też dodam czasem jakiś post dotyczący moich zainteresowań lub o czymś innym. Mam nadzieje, że się spodobają Wam moje stylizacje, choć bardzo cenię sobie szczerość i nie straszna mi krytyka ; )
Na dzisiaj stylizacja z moim ulubionym płaszczykiem/żakiecikiem "detektywa", do tego czarne trampki, które również uwielbiam, za ich orginalność (różowy brokat i sznurówki jak wstążki), do tego czarne spodnie i czerwona bluzka z Cropp'a (niestety jej nie widać).

żakiet-market
spodnie-H&M
trampki-F&F Cherokee